Twoje miejsce na ziemi

Pamiętamy, że ogród zimowy to nie tylko trwała i bezpieczna konstrukcja. Musi być również perfekcyjnie urządzony – estetycznie, oryginalnie, w zgodzie z architekturą domu i Twoją osobowością. Co należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania projektu ogrodu zimowego?

aranzacje1
aranzacje2
Funkcja

Abyś mógł w pełni korzystać z dobrodziejstw zimowego ogrodu, musisz jasno określić jego przeznaczenie. To ułatwi jego aranżację i dobór odpowiedniego wyposażenia. W oranżerii możesz urządzić pokój wypoczynkowy, dzienny salon, gabinet do pracy, ale też jadalnię. Bo kto nie chciałby celebrować jedzenie posiłków wśród zieleni przez cały rok?

Meble

W ramach aranżacji ogrodu zimowego możemy wykorzystać plastikowe meble ogrodowe lub tarasowe, ale równie dobrze wyglądają klasyczne meble wypoczynkowe – takie, które znajdują się też wewnątrz Twojego domu. Świetnym pomysłem na oryginalne wnętrze jest użycie mebli zrobionych z wikliny czy technorattanu – nadadzą oranżerii nieco rustykalnego charakteru. Z kolei jeśli zależy Ci na uzyskaniu nowoczesnego stylu, postaw na meble wykonane ze stali nierdzewnej, metalu lub tworzyw sztucznych – chłodne, surowe pomieszczenie w połączeniu z ciepłem zieleni będzie się ciekawie prezentować, zwłaszcza w przypadku ogrodów zimowych aluminiowych.

aranzacje3
aranzacje4
Rośliny

Projekt ogrodu zimowego bez roślin nie ma racji bytu. Możemy tam umieścić tzw. gatunki ciepłolubne, czyli rośliny, które nie tolerują zimna i nie przetrwałyby okresu zimowego na zewnątrz, np. cytrusy (to dzięki pomarańczy na takie ogrody mówi się również oranżerie). Stawiamy również na rośliny doniczkowe i w innych, różnorodnych pojemnikach. A co powiesz na powiew egzotyki w postaci palm i fig? Takie rozwiązanie też jest możliwe.

Nie zapominamy o dodatkach: roletach, żaluzjach lub markizach. To one zapewniają poczucie intymności oraz chronią przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Kolejną kwestią jest temperatura – pomyśl o klimatyzacji czy wentylacji.

Z przyjemnością pomożemy Ci w aranżacji ogrodu zimowego.

Projekty to nasza specjalność! Zaufaj nam – zapewniamy, że odzwierciedlimy Twoją wizję. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo już dziś!

Menu